albacrack
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortaliKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Historia e Fizolofisė: Dituria me perndjek por un jam me i shpejt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Black.Dem0n
Anėtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 12
Aktiviteti :
Historia e Fizolofisė: Dituria me perndjek por un jam me i shpejt Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Historia e Fizolofisė: Dituria me perndjek por un jam me i shpejt Right_bar_bleue

Registration date : 08/07/2008

Historia e Fizolofisė: Dituria me perndjek por un jam me i shpejt Empty
MesazhTitulli: Historia e Fizolofisė: Dituria me perndjek por un jam me i shpejt   Historia e Fizolofisė: Dituria me perndjek por un jam me i shpejt Icon_minitimeSun Jul 13, 2008 5:16 pm

1.Nese morri i fundit qe kishe ne kok ngordhi dhe je prap koka ju ha,mos u shqetesoni sepse eshte fisi i morrit qe ka hardhur per varrim.

2.Kur isha i vogel familja ime ishte shum e varfer sa qe po te mos kisha qen mashkull s'do te kisha me c'fare te luaja.

3.Kur edashuar ime mbeti shtatezane i ati saj ne fillim ishte kunder abortit.Pastaj me pa dhe patem te njejtin mendim.Dorio Vergassola

4.Punoj ne fushen e spektaklit qe prej 10-vjetesh dhe kam fituar ap popullaritet sa mund te punoj fare kollaj si agjent sekret.Pierfrancesco poggi

5.Ajeri i kondicjonuar: impiant moderrn qe te lejon te marresh nje plevit jo vetem ne dimer.Anonim

6.Ai qe e ka provuar ndonjehere kafen angleze e kupton me se miri perse ata preferojne cajin.

7.Cdo anglez eshte nje ishull ne nje ishull.Pierre Daninos

8.Te besh profetesi eshte e veshtire vecanerishte kur bejet fjale per te ardhmen.Markus M.Ronner

9.Bomba atomike:shpikja qe i ben te teperta gjithe shpikjet e tjera.Anonim

10.Bibla na meson ti duam armiqte njesoj si miqte,ndoshta s ejan njelloj.Vittorio de Sica

11.fali armiqet e tu pormos i harro kurre emrat e tyre.John Kennedy

12.Sa e sa here arsyea e ka gabim.Wilhelm Mubs

13.Arti modern quhet keshtu sepse nuk ka asnje mundesi te behet antik.Nikita Krushov

14.nga te gjitha gjerat e kota,arti eshte me i nevojshmi.Oscar Wilde.

15.Artisti diletant imiton,ai prefesional vjedh.Lionel Triting

16.Te mos besh asgje eshte gjeja me e veshtire ne bote.Oscar Wilde

17.Avokati eshte nje xhentellmen qe ju shpejton nga armiqte tuaj per ti mbajtur ato per vete.Henry Peter Brougham

18.Fakti qe disa bankier kane perfunduar ne burg nuk eshte skandaloz:skandaloz eshte fakti qe gjithe te tjeret jan ende te lire.Honore de Balzac

19.eshte e rezikshme te besh banje para se te kalojen 3-ore nga ngrenia e kerpudhave helmuese.Cavanna

20.Bashkbisedimi:monolog ne prani te te tjereve.Anonim

21.Po qe se artit te bisedimit do ti jepnim rendesine e duhur, rritja deomografike do te ishte me e vogel.Slanislaw Jerzy Lec

22.Bashkbizedimi:konkurrenca zerash ku ai qe po merr fryme quhet degjues.Anonim

23.Arti i bashkbizedimit eshte t''I fshehesh bashkbiseduesit mjerimin e tij.Marina Cretaewa

24.Bashkbizedimi midsi Adamit dhe Eves ka qen i veshtire sepse s''skane ditur ke te marrin ne goje.Anonim

25.Nje tip vuante tmerresisht nga belebezimi:ne gojen e tij dhe fjala me e thjeshte behej telenovele.Medail

26.Beqari preferon te doj dicka qe nuk e ka,ne vend qe te ket dicka qe nuk e do.Anonim

27.Beqari:burre qe ka humbur rastin te beje te palumtur nje grua.Garland Pollard

28.Zoti e di perse i mbron prifterinjte e tij nga martesa.Anonim

29.Beqarija nuk trashegohet.Arthur Sordi

30.Beqare:gruaja qe ka thene jo nje here me teper:Inge Meysel

31.Kulmi i besnikeris:ne krahet e nje tjetere te mendosh per tenden

32.Besnikeria eshte mbi te gjitha mungese fantazie.Roberte Gervaso

33.Sipas meje nuk eshte e nevojeshme te rritet ndeshkimi per bigamin.Nje burr bigam ka dy vjerra:ndeshkimi me duket se mjafton.Sir Winston Churchill

34.Cdo njeri lind binjak:ai qe eshte dhe ai qe kujton se eshte.Martin Kessel

35.Paralelizmi ne jeten e binjakeve eshte i hatashem:njoh 2 binjake qe ne te njejeten dite ju vdiq tezja.Jerry Lewis

36.Me se fundi je lajm i mire:bomba atomike nuk e shkakton kancerin.Marcello Marchesi

37.Cfare gallate sikur te mos kete asgje ne boten e perjeteshme.Anonim

38.Gjeja me e mire qe ofron kjo bote eshte deshira per nje tjeter.Martin Kessel

39.Bota eshte nje magazin baruti ku s''eshte e ndaluar te pish duhan.Friedrich Durrenmatt

40.Kushedi sa mund te nxehet nje beshke qe pas 2kilometrash she s ka gabuar rruge!Fabio Fazio

41.Me hoqi syzet dhe me tha:''Oh,pa syze je shum e bukur!''Edhe ti,pa syzet e mija nuk je keq''Kit Hollerbach

42.Shendeti ka nje avantazh kundrejt bukuris:ajo zgjat me teper.Daniel Musy

43.Gruaja eshte nje burr inferior.Aristoteli

44.Burrat jan gati te flasin me ore te tera per te njejten tem,grat nuk kan nevoje sa per tem.Curt Baldy

45.Gabojne burrat apo kemi te drejt ne grate?Syusy Baldy

46.Burri im me genjeu,prandaj dhe u detyrova u maretova me te.me tha se ishte me barre.Carol Leifer

47.Nuk jam mizoghin:Te fejuaren po te kisha nje kopeshte,do ta mbaja.RGS

48.Ajo zonja skoceze vrau veten me gaz.Burri e ndoqi ne varre disa dit me vone,pasi lexoj faturen e gazit.Anonim

49.Nqs nje burr i hap gruas deren e makines,o eshte e re makina,o eshte e re gruaja.Filipi I Edimburgut

50.Degjo Xhulia,une ne fund te fundit nuk eshte se kam shum pretendime.Dua qe vetem burri ime te jete i mire dhe te ket pamje mjaft te kendshme.A thua eshte eshtee veshtire te gjesh nje miljarder te tille.Gino Bramieri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Historia e Fizolofisė: Dituria me perndjek por un jam me i shpejt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albacrack :: Tema Shoqėrore :: Filozofia-
Kėrce tek: