albacrack
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortaliKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 KEK-u jep para nė tė zezėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
D34DM4N
Administrator
Administrator
D34DM4N


Numri i postimeve : 85
Age : 29
Aktiviteti :
KEK-u jep para nė tė zezėn Left_bar_bleue1 / 1001 / 100KEK-u jep para nė tė zezėn Right_bar_bleue

Registration date : 08/07/2008

KEK-u jep para nė tė zezėn Empty
MesazhTitulli: KEK-u jep para nė tė zezėn   KEK-u jep para nė tė zezėn Icon_minitimeThu Jul 17, 2008 2:25 pm

KEK-u jep para nė tė zezėn F.0717022845223_m

KEK-u jep para nė tė zezėn
Korporata energjetike e Kosovės (KEK), ka shėrbyer si gurrė pėrfitimesh pėr bizneset private. Siē shkruan gazeta “Infopres “, shumė kompani private kanė kryer punė pėr KEK-un pa pasur kontrata me kompaninė ndėrsa vlera e kėtyre kontratave ėshtė qindra mija euro.
Gazeta potencon rastin e larjes sė automjeteve tė kėsaj kompanie pa pasur kontratė me autolarjet.

Ky fakt ėshtė pranuar pjesėrisht edhe nga zėdhėnėsi i kėsaj kompanie Nezir Sinani cili ka thėnė se kjo vlen vetėm pėr njė pjesė tė veturave.

Njė rast tjetėr i dhėnies sė parave pa kontratė, gazeta ka potencuar rastin me kompaninė e sigurimeve WDG, tė cilės i kishte skaduar kontrata ndėrsa KEK-u i ka paguar edhe 70 mijė euro pas kėsaj.

Edhe pėr kėtė problem zėdhėnėsi Sinani ka deklaruar se nė kontratė janė gjetur zbrastėsira juridike deri nė nėnshkrimin e kontratės sė re.

KEK-u nga Komisioni Rregullativ i Prokurimit Publik qe dėnuar 20 mijė euro pasi janė hasur parregullsi edhe nė pėrzgjedhjen e WDG si kompani fituese me qėllim ruajtjen e objekteve tė kompanisė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albacrack.albanianforum.net
 
KEK-u jep para nė tė zezėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albacrack :: Tema Shoqėrore :: Ekonomia dhe Biznesi-
Kėrce tek: